přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 602 301 530

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

Při spalování LPG v klasickém benzínovém motoru, dochází k mírnému zvýšení jeho teploty. Mohou tím trpět ventily a ventilová sedla. Ochranu ventilů lze zabezpečit dvojím způsobem. Lze využít tzv. přívstřiku benzínu (pokud ho má řídící jednotka v komfortních službách) pro ochlazení spalovacího prostoru, případně externí ochranou (ochrana aditivem).

JLM,ERC + VSE patří do systému externí ochrany. Ochrana spočívá v tom, že podle zátěže motoru (podtlaku sání) se nasává odpovídající množství aditiva na ventily a ventilová sedla.

Princip spočívá v rozvedení ochranného média (ERC, JLM, atd.) do jednotlivých větví sacího potrubí přesně kalibrovanými tryskami. Systém zaručuje přesné dávkování, jak ve fázi plného zatížení motoru, tak ve fázi cut-off (jízda s odlehčeným plynovým pedálem). Dříve docházelo při centrálním zaústění za klapkové těleso k nerovnoměrnému dávkování do jednotlivých válců, tak, že nejbližší válce byly v podstatě přemazány a nejvzdálenější byly naopak chráněny nedostatečně.

Výhodou VSE je, že se dá vmontovat do stávajících systémů s centrálním zaústěním.

Podtlakový systém nelze použít pro přeplňované motory, u těch je nutno použít systém aktivní, kde je aditivum do sání vstřikováno elektronicky řízeným čerpadlem, což má i vedlejší kladný efekt jeho řesnějšího a rovnoměrnějšího dávkování.  Nevýhodou aktivního systému je jeho vyšší cena.

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Neplatné ověření

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fbtwittergooglelinked