přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 602 301 530

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

Při spalování LPG v klasickém benzínovém motoru, dochází k mírnému zvýšení jeho teploty. Mohou tím trpět ventily a ventilová sedla. Ochranu ventilů lze zabezpečit dvojím způsobem. Lze využít tzv. přívstřiku benzínu (pokud ho má řídící jednotka v komfortních službách) pro ochlazení spalovacího prostoru, případně externí ochranou (ochrana aditivem).

JLM,ERC + VSE patří do systému externí ochrany. Ochrana spočívá v tom, že podle zátěže motoru (podtlaku sání) se nasává odpovídající množství aditiva na ventily a ventilová sedla.

Princip spočívá v rozvedení ochranného média (ERC, JLM, atd.) do jednotlivých větví sacího potrubí přesně kalibrovanými tryskami. Systém zaručuje přesné dávkování, jak ve fázi plného zatížení motoru, tak ve fázi cut-off (jízda s odlehčeným plynovým pedálem). Dříve docházelo při centrálním zaústění za klapkové těleso k nerovnoměrnému dávkování do jednotlivých válců, tak, že nejbližší válce byly v podstatě přemazány a nejvzdálenější byly naopak chráněny nedostatečně.

Výhodou VSE je, že se dá vmontovat do stávajících systémů s centrálním zaústěním.

Podtlakový systém nelze použít pro přeplňované motory, u těch je nutno použít systém aktivní, kde je aditivum do sání vstřikováno elektronicky řízeným čerpadlem, což má i vedlejší kladný efekt jeho řesnějšího a rovnoměrnějšího dávkování.  Nevýhodou aktivního systému je jeho vyšší cena.

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fb twitter linked