Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 389 822 706

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

V České republice se postupně rozšiřuje doposud méně známý způsob pohonu automobilu. Směs nafty a plynu zvaná Dieselgas se vyplatí zejména těm, kdo často jezdí na dlouhé trasy, nebo těm, kdo vlastní stroje s vysokou spotřebou, např. traktory, bagry, nakladače, kombajny…

V Česku zatím není dieselgas tolik rozšířený jako v zahraničí, ale jeho výhody lákají stále víc řidičů. Servisů, které přestavby na dieselgas zajišťují, postupně přibývá.

Co je dieselgas

Jedná se o systém, který umožňuje pohon na takzvané duální palivo, tedy diesel spolu s propan-butanem LPG anebo zemním plynem CNG. Smícháním propan-butanu či zemního plynu s naftou se dosáhne dokonalejšího hoření palivové směsi, a tím i efektivnějšího využití energie paliv. Zároveň se výrazně sníží produkce emisí ve výfukových plynech. U vozidel vybavených filtrem pevných částic dochází v důsledku toho k výraznému prodloužení životnosti této součástky. Při vypnutí systému tlačítkem zůstává původní pohon na naftu beze změny. Dávkování plynného paliva je řízeno plynovou řídicí jednotkou, která na základě signálů z jednotlivých senzorů vypočítává dávku paliva a v případě abnormálního chování motoru (klepání, zvýšená teplota výfukových plynů ad.) ubere množství alternativního paliva LPG/CNG.

Ekologicky a s vyšším výkonem, přitom levněji

Přestavěné vozidlo na duální pohon nafty a alternativního paliva LPG nebo CNG má čistější provoz. Na obrázku je vidět rozdíl v množství prachových částic u auta na klasické palivo a na alternativní palivo. Výhodou přestavby je i drobný nárůst výkonu a točivého momentu cca do 20%, což se příznivě projevuje v hospodárnosti jízdy, protože auto nemusí tak často podřazovat. Alternativní paliva LPG a CNG jsou levnější než klasická paliva, a tudíž přestavbou vznikne na dnešní dobu malý zázrak – auto, které jede čistěji, ekologičtěji, levněji a přitom má vyšší výkon. S naším zkušebním vozem Fiat Scudo 2.0JTD (140koní) jsme nedávno absolvovali Eco Rallye na jihu Čech a není bez zajímavosti, že jsme všech cca 1300 kilometrů zvládli s jednou nádrží nafty, takže další výhodou je i delší akční rádius přestavěného auta bez nutnosti častého tankování.

Ovládání systému, přepínání

K ovládání systému slouží tlačítko umístěné v kabině řidiče. Pokud nesvítí, jede vozidlo na naftu. Pokud svítí, systém automaticky přepne na LPG nebo CNG. V případě, že je plynová nádrž prázdná, dojde k automatickému přepnutí zpět na naftu, přičemž uživatele upozorní zvukový signál. Stav paliva v nádrži zobrazují LED diody na přepínači. Stiskem tlačítka lze kdykoli za jízdy mezi palivy přepínat.

Pro koho se dieselgas hodí?

Dieselgas není určen pro občasné jízdy osobními automobily na nákupy nebo o víkendu na chaty a chalupy. Samotná přestavba na dieselgas vyjde při použití LPG v průměru na třicet až čtyřicet tisíc korun, v případě využití CNG je o něco dražší, což je dáno rozdílnou cenou nádrží, kdy ty na CNG jsou při stejném objemu asi dvakrát dražší.

Investice se v krátké době vrátí hlavně permanentně vytíženým řidičům s vozy, které ročně najezdí desítky až stovky tisíc kilometrů. Jedná se zejména o služební auta, kamiony dopravců, dodávky doručovatelů a dopravců zboží z e-shopů, kamiony, zemědělskou techniku, ale i osobní, zejména SUV automobily.

 

1 obr2 obr4 obr3 obr

Automobilová doprava zhoršuje kvalitu ovzduší, což je obecně známý fakt. Jak tedy můžeme přispět ke zvýšení kvality vzduchu?

Pokud se zaměříme na výfukové plyny, které jsou dnes bedlivě sledovány z hlediska ekologie, tak je odpovědí zpřísňování emisních limitů pro automobilovou dopravu. Obsah škodlivých látek ve výfukových plynech LPG je výrazně nižší než u provozu na benzín nebo naftu.

Jezdíte na LPG a zajímá vás, jak se o automobil na plyn správně starat? Jakou péči LPG vozy potřebují?

Dieselgas je duální palivový systém naftových motorů diesel - LPG nebo CNG, který umožní úsporu nákladů na pohonné hmoty.

Palivo v podobě LPG vzbuzuje u řady řidičů určitou nedůvěru. Pokud se řadíte do skupiny řidičů, kteří váhají nad přestavbou svého vozidla na LPG mohl by vám náš článek pomoci v rozhodování.

Jak jsme se zmínili již v předchozích článcích cena benzínu a nafty neúměrně roste. Jediná možnost jak opravdu začít šetřit a neřešit výdaje za ujeté kilometry je přestavba auta na plyn. Ale kolik taková přestavba stojí?

Pomyslné nůžky mezi cenami benzínu a nafty se proti plynným palivům se tak rozevřeli, že dnes o přestavbě na plyn uvažují i její odpůrci. Není divu, přestavěná octavie na plyn se oproti benzínové vyplatí již po ujetí dvaceti tis. kilometrů. Pro běžné motoristy to znamená rok ježdění, služební řidiči to zvládají i za čtvrtinu času. Proto se zájem o přestavbu vozidla na plyn stává velmi vyhledávaným řešením.

Jak jsme se již zmínili v předchozím článku ceny za pohonné hmoty stále stoupají. Bohužel v pokles ceny v nejbližší době doufat nemůžeme…. Jak je to, ale s cenou pohonných hmot v oblíbených dovolenkových destinací?

Čeští řidiči u čerpacích stanic nadávají nad neustále stoupající cenou za benzín a naftu. Za zvyšování cen může zdražování ceny ropy, která se přehoupla přes hranici 74 dolarů, což je nejvíce od roku 2014 a bohužel aktuální ceny nejsou u konce a porostou dál.

Jsme česká společnost s více jak 20letou praxí v oboru přestaveb automobilů na alternativní pohony LPG a CNG. Naše společnost zákazníkům i montážním firmám nabízí široký spektrum služeb spojených s přestavbami alternativních pohonů na LPG a CNG.

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Opište kód Neplatný kód

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fbtwittergooglelinked