přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 602 301 530

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

Autogas centrum plus 1

Palivo v podobě LPG vzbuzuje u řady řidičů určitou nedůvěru. Pokud se řadíte do skupiny řidičů, kteří váhají nad přestavbou svého vozidla na LPG mohl by vám náš článek pomoci v rozhodování.

Nejdůležitější je správné a kvalitní provedení přestavby. Systémy LPG v dnešní době, již nejsou tím, co bývaly před mnoha lety. Jsou sofistikovanější a eliminují předchozí neduhy, se kterými se již vůbec nesetkáte.

 

 

 

 

  1. Snížení výkonu vozidla

Tento mýtus byl mezi motoristy velice rozšířený, ale již dávno neplatí. Při aplikování moderního řešení vás přestavba vašeho vozidla na LPG nepřipraví o žádný výkon. Vliv na to má správné naladění směsi, které ovšem musí provádět zkušený odborník. Zkušenosti z válcové zkušebny ukazují že rozdíly ve výkonech na benzín a na LPG jsou zpravidla do 5% a to do plusu i do mínusu – záleží na zvoleném autě. Každopádně při použití kvalitních součástek a odborného seřízení není motorista schopen rozpoznat na jaké vlastně palivo právě jede.

  1. Výrazné zvýšení spotřeby

Mezi další mýty patří i údajné zvýšení spotřeby po přestavbě na LPG. Je pravdou, že u starších systémů docházelo ke zvýšení spotřeby až o 10%. U nových systémů přestaveb se ovšem o tak velkém nárůstu spotřeby nedá hovořit. Zpravidla se uvádí možné zvýšení o 2-3% oproti benzínu. Existují případy, kdy má auto na LPG spotřebu nižší než na benzín. Přestavba LPG je proto spojena s velice brzkou ekonomickou návratností. Je tomu tak i proto, že náklady na LPG jsou podle současných cen benzínu a nafty zhruba o 40 % až 45 % pod náklady za benzín.

  1. Nádrž s LPG zabírá místo

V minulosti byli nádrže na LPG velké válcovitého tvaru a v kufru zabírali opravdu mnoho místa. Dnes mezi běžné varianty patří umístění nádrže na LPG místo rezervy, nebo pod autem, kde zůstává skryta a nezabírá prostor v kufru. Rezervu je ovšem nutné nahradit nouzovou dojezdovou sadou.

  1. Specialisté na LPG přestavby

Podtrženo a sečteno. K přestavbě svého vozu na LPG si vyberte odborníky s několikaletou praxí, kteří vám poradí s nejvhodnějším typem nádrže a způsobem přestavby. Bude mít tak zaručeno, že přestavba proběhne v pořádku. Například u nás ve Strakonicích tím, že jsme zároveň i dovozci je standardní zákazníkům nabídnout a ukázat hned několik velikostí nádrží v daném autě, přičemž si zákazník na základě svých potřeb zvolí tu, která je pro něj nejvhodnější a tu mu pak namontujeme. 

 

Zeptejte se Nás

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fb twitter linked