Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 389 822 706

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • do-chorvatska-za-pul

Jedete letos do Chorvatska?

Připravte si pevné nervy, tunu řízků a hlavně peníze na cestu. Jo a plavky.

Např. z Prahy do Splitu Vám na tachometru naskáče během cesty tam bezmála 1.100 km. A hádejte co? Cestou zpátky taky. A ujet autem 2.200 km stojí spoustu peněz. Když si těch peněz nachystáte málo, mohlo by se Vám taky stát, že tam někde zůstanete ... stát. V tu chvíli oceníte ty plavky, protože v tom můžete zůstat trochu nepříjemně plavat.

Neházejte ale flintu do žita! Když si zapomenete naplánovat cestu zpátky, může Vás zachránit pohon na LPG. Oproti běžným palivům Vám ušetří až polovinu nákladů za pohonné hmoty a tak se nemusíte bát, že by Vám cestou z Chorvatska došly nejen řízky, ale i finance na cestu domů. To je potom skvělá nálada a dokonalé opálení z krásné dovolené tatam. Nejeden účastník takové svízelné situace může totiž bezprostředně zblednout.

split

Nechme mluvit čísla

Mějme auto s průměrnou spotřebou benzínu 8 L/100 km a nádrží na 70 l. V Praze natankujete plnou za cca 2.100 Kč při ceně benzínu 30 Kč/l, nasednete a vesele si vyrazíte směrem na Split – oblíbené destinace na břehu Jadranu 1.100 km daleko. V Brně po 200 km pro jistotu dotankujete znovu do plna za 500 Kč, pak už hurá vstříc zážitkům. Po úmorné půldenní cestě dorážíte za zběsilého jásotu nic netušícího davu do cíle, kde následně prožijete fantastický týden plný zuřivého odpočinku.

Když je načase vyrazit zpět, znovu nasedáte do auta obklopen zavazadly, které nějakým záhadným způsobem nabyly během týdne na objemu. V tu chvíli ale vidíte, jak se rafička paliva zběsile vrhla do neoblíbené zóny železných rezerv obvykle vyznačené červenou (někdy dokonce rudou) barvou a je potřeba nakrmit vůz znovu. No ale už cesta sem stála 2.600 Kč. Zpátky tedy dalších 2.600 Kč? Ba ne. Ještě víc. U chorvatské pumpy Vás ta plná nádrž vyjde na 2.400 Kč a v Brně budete zase muset přilít za 500 Kč!

Sečteno, podtrženo, Váš benzínový mazlíček vás svezl do Chorvatska a zpět za 5.500 Kč.

 

octavia-motor-lpgTeď si představte podobný scénář s jedním nepatrným rozdílem – váš vůz někdo naučil jezdit na plyn! Ten samý vůz s novou plynovou 70 l nádrží má spotřebu na LPG zvýšenou o pouhých 15%, tedy si vezme 9,2 L/100 km.
V Praze napustíte plnou nádrž za příjemných 945 Kč při ceně LPG 13,5 Kč/l. V Zagrebu další plnou za 980 Kč. Ve Splitu před hotelem, po týdnu intenzivního věnování se zahálce, vrhnete bezstarostný pohled do peněženky i směrem k rafičce a můžete vyrazit zpátky, kdy cestou - opět v Zagrebu - za 980 Kč dotankujete další plnou. Suma sumárum 2.905 Kč za celou cestu. A to je bezmála polovina původních nákladů!

A že není dost stanic, kde prodávají LPG? Cestou do Chorvatska jich potkáte hned několik desítek.

Takže do Chorvatska za polovinu? Fakt.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.44 (9 Votes)

Chci jet zapolovinu

Vývoj ceny Naturalu 95

Vývoj ceny LPG

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Opište kód Neplatný kód

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 11:30, 12:00 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fbtwittergooglelinked