přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 602 301 530

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

lpgAutomobilová doprava zhoršuje kvalitu ovzduší což je obecně známý fakt. Jak tedy můžeme přispět ke zvýšení kvality vzduchu?

Pokud se zaměříme na výfukové plyny, které jsou dnes bedlivě sledovány z hlediska ekologie tak je odpovědí zpřísňování emisních limitů pro automobilovou dopravu. LPG nebo CNG je v porovnáním se spalováním benzínu či nafty šetrnější, hlavně díky nižším emisím spalování, a proto si získalo přívlastek ekologicky čisté palivo.

LPG

je současné době nejrozšířenější alternativní palivo, které se nejčastěji používá při spalování v zážehových motorech, které není nutné pro provoz na plyn speciálně upravovat. Nespornou výhodou LPG je nejen cenová dostupnost, ale hlavně čistší provoz. Jeho emise oxidu dusíku a oxidu uhličitého jsou oproti benzínu o 20% nižší. Podíl nespálených uhlovodíků ve výfukových plynech je zhruba poloviční, emise oxidu uhelnatého a prašných částic jsou u LPG nulové. Výhodou vozů přestavovaných na LPG je možnost uložit nádrž do prohlubně pro rezervu a ušetřit tak místo v zavazadlovém prostoru nebo pod autem. Cena LPG je 13,90Kč/litr.

CNG

je pro svou dostupnost a zvyšující se zásoby zemního plynu velmi perspektivní a ekologicky šetrným palivem. V České republice je charakterizován vysokou výhřevností a čistotou plynu. To vše zajišťuje dobrou regulaci spalovacího procesu, minimální kontaminaci spalin nežádoucími látkami a také nízkou kontaminaci motorového oleje cizorodými látkami. Nevýhodou je u CNG používání pouze válcových nádrží kvůli vysokému provoznímu tlaku kolem 250 Bar a s tím spojená i vyšší hmotnost i cena celé soupravy. Další drobnou nevýhodou je zatím slabá síť plnících stanic a tím nutnost častěji hledat plnící stanice a lépe si plánovat zamýšlené cesty. Cena CNG je 23,90Kč/kg a je možné jej přepočítat jako ekvivalent 1,5l standardního paliva. Přepočtená cena CNG na stojanech pak vychází na 15,90Kč/litr.

Ekologické výhody CNG/LPG

  • Výrazné snížení emisí pevných částic, oxidu dusíku, oxidu uhelnatého, oxidu uhličitého
  • V podstatě neměřitelná kouřivost
  • Díky minimálnímu počtu pevných částic ve výfukových plynech čistý motor, díky absolutní absenci karbonu a tím prodloužená životnost dílů jako EGR ventil, ventily, turba atd…
  • Absence aditiv a karcinogenních látek
  • Nulové ztráty paliva při tankování
  • Nulová kontaminace okolí při úniku paliva

Věděli jste, že CNG je v současné době plnohodnotná alternativa i pro městkou hromadnou dopravu? A jak jsem na tom Vy? Zeptejte se na možnosti přestavby Vašeho vozu na LPG/CNG.

Foto: BRC Research and Development Center.

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fb twitter linked