přestavby a servis

+420 602 300 970

náhradní díly, sklad

+420 602 301 530

Fotogalerie montáží LPG

Prohlédněte si a ohodnoťte naše montáže

Prohlédnout fotografie

 

  • auto-podstranka

porovnání vozůBenzín a nafta nejsou jediná paliva, na která můžete jezdit. O elektromobilech ví každý, protože jsou jedněmi zbožňované - a ti druzí poukazují na vážné nedostatky elektrické mobility. Ostatně, i benzínové a dieselové motory mají své mínusy - ty první se nehodí do užitkových aut nebo k tahání těžkých přívěsů, ty druhé zase nejsou vhodné do města a mají horší emise.

LPG a CNG

Jsou tu ovšem ještě dvě další možnosti – individuální přestavby stávajících benzínových aut na LPG a CNG. Zejména LPG se pro pohon aut používá už léta, ba dekády, jako volba těch, kteří chtějí na palivu opravdu ušetřit – ne nadarmo je přestavba na LPG častou volbou taxikářů. Zkapalněný ropný plyn, jiným názvem propan-butan, se používá jako pohon do všech typů aut.

Hlavním argumentem k pořízení aut na LPG jsou velké úspory nákladů na palivo. Ve srovnání s běžnými pohonnými hmotami vychází CNG a LPG jednoznačně nejvýhodněji. Když natankujete za tisícikorunu, ujedete při průměrné osmilitrové spotřebě na benzín asi 400 kilometrů, na naftu přibližně 450, ale na CNG nebo LPG přes 800km.

Aktuální průměrná cena (začátek roku 2018) CNG je 24,61 Kč za kilogram, u LPG to je 13,74 Kč. Při porovnání s průměrnými cenami benzínu a nafty - 29,72, resp. 28,59 Kč za litr - to jsou u obou alternativních paliv ohromné rozdíly; u CNG tím spíš, že spotřeba v kg je většinou nižší než spotřeba benzínu v litrech. Je to tím, že 1kg CNG je ekvivalentem přibližně 1,5 litru benzínu. U LPG je to obráceně, spotřeba LPG v litrech přibližně stejná jako spotřeba benzínu v litrech.

Kromě toho mají auta s plynovými nádržemi ještě jednu výhodu - prodloužený dojezd. Není to pravidlem u všech takto vybavených aut, ale většina z nich se dostává přes 1 000 km na jedno naplnění nádrží. Jedničkami v dojezdu jsou sice stále diesely, ale pokud naftu přímo odmítáte, budete na tom s auty s bivalentním pohonem - tak se vozům, které umí jezdit na benzín i na plyn také říká - lépe než pouze s benzínovými vozy.

Pokud chcete vědět více o přestavbách vozu na LPG, podívejte se zde.

Potřebujete poradit, máte otazky? Kontaktujte nás!

Vyplňte prosím své jméno

Vyplňte prosím svůj e-mail

Vyplňte prosím Vaše telefonní číslo

Neplatný Vstup

Potvrďte prosím souhlas

Dodáváme LPG výrobcům

chevrolethyundaikiamitsubishi

Kde nás najdete

AUTOGAS CENTRUM PLUS s.r.o.

Heydukova 1650
Strakonice
386 01

Kontaktujte nás

Tel.: +420 389 822 700
Email: info@agcplus.cz 

Otevírací doba

Po - Pá: 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:30

So - Ne: Zavřeno

Sledujte, sdílejte

fb twitter linked